Leading Exporter of hydraulic servo valves, moog servo valve and rexroth servo valve from Greater Noida.
₹ 129400 / Piece Get Latest Price
| Material | Alloy Steel |
| Pressure | 200 bar max |
| Brand | Rexroth |
| Media | Oil |
| Model Name/Number | 6V,6W |
| Color | Blue |
| Coil Voltage | 24 V |
| Max Flow | 80 Liter per min |
| Packaging Type | Box Packing |
| Power Source | Electric |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 73500 / Piece Get Latest Price
| Operating Pressure | 10 bar |
| Media | Water |
| Brand | Moog |
| Valve Size | 2.5 inch |
| Color | Grey |
| Coil Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 178500 / Piece Get Latest Price
| Brand | Moog |
| Media | Oil |
| Color | GREY |
| Power | Hydraulic |
| Packaging Type | BOX |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 92200 / Piece Get Latest Price
| Size | Ng10 |
| Pressure | 350 bar |
| Brand | Rexroth |
| Model Name/Number | 4WREPH10 |
| Color | Blue |
| Coil Voltage | 24 volt |
| Max Flow | 100LPM |
| Material | Cast iron |
| Packaging Type | Plastic Packing |
| Usage/Application | SPM Machine |
| I Deal In | New Only |
Navin Kumar (CEO)
Jay Hydraulic
Plot No - 2a, KH No- 485, Panch Lok, Chipiyana Buzurg
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India