86% Response rate
Prominent & Leading Exporter from Greater Noida, we offer danfoss omt 315 hydraulic motor.
₹ 27800 / Piece Get Latest Price
| Series | OMS |
| Displacement | 315 cc/rev |
| Max Pressure | 250 bar |
| Type | Hydraulic Motor |
| Mounting Type | Shaft Mount |
| Shaft Type | Keyed Shaft |
| Speed | 200 rpm |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Color | Grey |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Navin Kumar (CEO)
Jay Hydraulic
Plot No - 2a, KH No- 485, Panch Lok, Chipiyana Buzurg
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
