86% Response rate
Prominent & Leading Exporter from Greater Noida, we offer rexroth a10vo/a10vso variable piston pumps.
₹ 65000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Power Source | Hydraulic Drive |
| Flow | 59 l/min |
| Maximum Pressure | 400 bar |
| Color | Blue |
| Warranty Period | 12-18 Months |
| Size | 10-140 |
| Displacement Geometric Per Revolution | 18 cm3 |
| Maximum Speed | 3300 rpm |
| Nominal Pressure | 350 bar |
| Torque | 80 nm |
| Displacement Version | Variable |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Navin Kumar (CEO)
Jay Hydraulic
Plot No - 2a, KH No- 485, Panch Lok, Chipiyana Buzurg
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India
