Providing you the best range of eaton vane pump, eton vickers pvh series pvh57, pvh74, pvh98, and v210-8w-1a-12-s214-inb vickers vane pump with effective & timely delivery.
₹ 16000 / Piece Get Latest Price
| Series | V10 |
| Max Flow Rate | 40LPM |
| Displacement | 10.3 cc/rev |
| Max Pressure | 70 bar |
| Pump Design | Single Vane |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Discharge | 30LPH |
| Applications | Automatic Transmission |
| Type | Hydraulic Vane Pump |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 96589 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Combines, concrete mixer trucjs, road roller |
| Color | Blue |
| Displacement | Pvh: 33 to 110 cc/rev., pvh2 75 to 112 rev. |
| Packaging Type | Box |
| Operating Pressure | 420 bar |
| Warranty Period | 12-18 Months |
| I Deal In | New Only |
₹ 12300 / Piece Get Latest Price
| Series | V210 |
| Pump Type | Vane Pump |
| Displacement | 10 cm³/rev |
| Control Type | Pressure Comp |
| Max Pressure | 280 bar |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Shaft Type | Keyed Shaft |
| Condition | New |
Minimum order quantity: 1 Piece
(Verified from manufacturer data)
Navin Kumar (CEO)
Jay Hydraulic
Plot No - 2a, KH No- 485, Panch Lok, Chipiyana Buzurg
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India