We are a leading Exporter of danfoss oms 200 hydraulic motor, danfoss orbital motor omr 315 and danfoss hydraulic motor from Greater Noida, India.
₹ 16040 / Piece Get Latest Price
| Type | Hydraulic Motor |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Single Phase |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
| Motor Speed | 30 RPM |
| Rated Speed | 500 RPM |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8700 / Piece Get Latest Price
| Rated Speed | 1200 RPM |
| Displacement | 315 cc/rev |
| Max Pressure | 200 bar |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Shaft Type | Keyed Shaft |
| Rotation | Clockwise |
| Motor Speed | 20 RPM |
| Material | Cast Iron |
| Phase | Three Phase |
| Size | 22mm |
| Speed Range | Up to 250 rpm |
| Brand | Danfoss Type |
| Country of Origin | Made in India |
| Application | Agricultural Equip |
| Series | OMR |
| Type | Hydraulic Motor |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 28500 / Piece Get Latest Price
| Type | Hydraulic Motor |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Quality Products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Navin Kumar (CEO)
Jay Hydraulic
Plot No - 2a, KH No- 485, Panch Lok, Chipiyana Buzurg
Greater Noida - 201306, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh, India